Milllion dollar man| 6.díl

21. května 2013 v 12:21 | ♥Lara |  Million dollar man

Další díl je tadym vím, že vám to přijde zatím všechno strašně šťastné ale nebojte se :D Brzo za 3-4 díly přijde zvrat, no uvidíte sami :) JInak ve škole teď jsou maturity tak chodíme domu dřív tak mám víc času na psaní a tak :)

!NEČTEŠ=NEKOMETUJ!


Jinak názory na povídku prosím ne stylu ,,super díl" nebo ,,těším se na další" popřípadně ,,umíš dobře psát" ;)
Každý smysluplný názor mě naopak neuvěřitelně potěší!
Bylo to těžké zaklepat na dveře a zároveň držet tu krabici s úžasnými šaty. Chvíli jsme čekala, ale nakonec se otevřely dveře a v nich stál on. Měl mokré vlasy a byl jenom v ručníku. Trochu jsem si skousla ret, ani při nejmenší jsem nečekala, že otevře zrovna takhle. Chvíli trvalo, než jsem odtrhla pohled od jeho vypracovaného hrudníku.
,,Co tady děláš?" zeptal se nechápavě a trochu povytáhl obočí.
,,Přišla jsem ti vrátit tohle, nemůžu to přijmout." vysvětlila jsem s pohledem směřujícím na zem, teprve po chvilince jsme se ho odvážila zvednout a podívat se na něho. Připadala jsem si najednou jako malé dítě, netušila jsem proč.
,,Proč bys nemohla?" z jeho tónu vyzněl údiv, jako kdyby tohle bylo naprosto běžné.
,,Protože ty šaty musely být neskutečně drahé a já je nemůžu přijmout. Navíc si nejsem jistá, jestli jsem ideální doprovod na takovouhle akci." vysvětlila jsem a trochu se usmála. Potom jsem natáhla ruce před sebe, abych mu dala tu krabici, ovšem on se ani nepohnul. Trochu jsem se zamračila.
,,Ještě se rozmysli, jestli přijdeš nebo ne, budu tam na tebe čekat." usmál se a já nakonec kývla. Je to kompromis. Šaty si u sebe nechám déle a pozítří mu je vrátím.
,,Dobře, měj se." rozloučila jsem se a otočila se, odcházela jsem za doprovodu jeho pohledu.

,,14 00 dollarů?" vykřikla jsem, jakmile mi to Clarie řekla.
,,Jo! Určitě! Víš, jak jsem si hledala šaty na maturiťák? Tak jsem se nechala trochu unést a dívala jsem se i v takových cenových relací." zasmála se. Už jako malá měla Clarie módu v malíčku, proto jsem jí taky nechala vybrat moje šaty na maturitní ples. Já si na sebe obléknu hlavě tak aby to bylo pohodlné, ale taky chci vypadat alespoň trochu k světu. Jsem přeci holka, ne?
,,To není možný, určitě ses spletla. Kdo byl dal tolik peněz za šaty?" nechápala jsem. Clarie opatrně vytáhla šaty z krabice a přiložila si je k sobě, podívala se do zrcadla.
,,Moc ti sluší!" zalichotila jsem jí a rozhodně to byla pravda. Byla vysoká, štíhlá a blond. O kluky neměla nouzi, ale vždycky říkala, že čeká na pravou lásku. Teď jí snad našla.
,,A tobě by určitě taky slušely." usmála se a otočila se na mě. ,,Nerada ti to říkám, ale měla bys tam jít. Do mě neinvestoval ani cent a do tebe? 14 000 dollarů! Bude mezi vámi něco víc, i když to nechceš přiznat." zhodnotila a přehodila šaty přes židli, chovala se k nim jako k nějakému klenotu.
,,Cože? Nic mezi námi není, jen plán vychází tak jak jsme chtěly!" odporovala jsem jí naštvaně. ,,Co se ti na to nezdá?" zamračila jsem se a dívala se na ní, jak sedí na své posteli.
,,Nic, už musím do práce. Dneska je závěr kurzů, takže je velká show. Nechceš jít taky?"zeptala se mě.
,,Ne, radši se prospím" usmála jsem se a koukla na ty šaty. Trochu jsem se kousla do rtu. Clarie to neuniklo a tiše se pro sebe zasmála.
,,Zítra ve 14:00 tě tady očekávám! Udělám ti účes, líčení, no prostě všechno co je potřeba. Ty na ten ples půjdeš za každou cenu!" zasmála se a pokračovala. ,,Vím, že tam chceš jít a chápu tě. Ale teď už vážně musím běžet. Zatím" rozloučila se a rychle odběhla, abych nemohla mít námitky. Jak ona mě dobře zná. Jakmile se zabouchly za ní dveře, vstala jsem a vzala ty šaty do rukou. Přistoupila jsem k zrcadlu a přiložila si je k sobě stejně jako Clarie. Měla pravdu, na ten ples chci jít.

,,Vypadáš úžasně." zvolala Clarie a já její výsledek obdivovala v zrcadle. Byla jsem nalíčená jen jemně. Kolem očí slabší kouřové stíny, protáhnuté řasy řasenkou a na rtech světlý růžový lesk. Po přemlouvání mi dokonce nanesla i make-up a musela jsem uznat, že to vážně hned vypadalo lépe. Skoro všechny své hnědé vlasy jsem měla sčesané do drdolu až na pár pramínků ofiny, které se mi vlnili kolem tváře. Na sobě jsem samozřejmě měla ty šaty od Chucka. Boty mi půjčila Clarie, ještě, že máme stejnou velikost. Byly to černé lodičky do špičky, na které byla černá mašlička zdobená zlatou nití. Normálně bych si je nenazula v žádném případě, ale k tomuhle se to rozhodně hodilo. Clarie nezapomněla ani na manikúru a pedikúru, jednoduše se postarala o všechno. Bylo to skvělé strávené odpoledne, holčičí mejdan. Samozřejmě jsme si po dlouhé době pořádně popovídali a vyblbli, všechno to rychle uteklo. Hodiny na stolku už ukazovaly půl sedmé.
,,Děkuju, to všechno jen díky tobě." řekla jsem s úsměvem a objala ji.
,,To byla maličkost, takovýhle věci mě baví." zasmála se a nakonec se odtáhla. ,,Málem jsem zapomněla, náušnice!" vykřikla, jako kdyby se mě blížit konec světa. Tentokrát jsem se zasmála já a nandala si zlaté náušnice ve tvaru květiny.
,,Užij si to tam a zítra mi řekneš všechno, rozumíš?" zasmála se znova a jí přikývla.
,,O tom nepochybuj." ujistila jsem jí, popadla jsem psaníčko ve zlato-černé kombinaci a vyšla z pokoje.

Sál byl plný elegantně oblečených lidí, kteří buď seděli u kruhových stolů pro 10 a povídali si spolu. Stoly byli velkolepě prostřené a došlo mi, že se rozhodně bude podávat jídlo. Zbytek buď tančil, nebo seděli u baru, táhnoucím se po celé pravé straně. Světlo bylo tlumené a drobná světýlka na stropě nebo obmotané kolem sloupů dodávali místnosti zajímavou atmosféru. Náhle mi došlo, že bude docela těžké najít Chucka. Chtěla jsem ho překvapit a nechtěla jsem mu napsat zprávu, tím by to ztratilo kouzlo. Proto jsem šla na to vylučovací metodou, skoro pokaždé když jsem ho viděla, držel skleničku s alkoholem. Zamířila jsem tedy k baru a seděl někde uprostřed, chvíli mi trvalo, než jsem ho našla. Vlasy měl ulízlé, což byl pro mě nezvyk. Na sobě měl černý dokonale padnoucí oblek, určitě šitý na míru, bílou košili a černého motýlka. Vypadal naprosto dokonale, jako džentlmen ze starých filmů. Musela jsem se nad tím trochu usmát a teprve potom jsem mu poklepala rukou na rameno, neušlo mi, že byl opět zabraný do myšlenek a popíjel zlatavou tekutinu.

1) Jak se vím líbil díl? Navdilo, že byl delší?
2) Jak podle vás dopadne ples?
3) Volná diskuze...
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 bebs. bebs. | Web | 21. května 2013 v 12:37 | Reagovat

01) mám rada dlhšie diely, znamená to viac čítania :D
02) tak vzhľadom k tomu, že ja osobne sa na každej tomuto podobnej akcii iba strápnim, tak verím, že nie je ako ja :D snáď to bude krásny večer :D :D
03) šaty za 14 000 dolárov ?? fúha, to je ... dosť :D ale brala by som ich, hneď okamžite :)) teším sa na ďalšiu časť :))

2 ANA ANA | Web | 21. května 2013 v 13:03 | Reagovat

Dobře se to četlo. Užila jsem si aspoň v duchu přípravu na ples, protože plesat jsem nebyla už pěkně dlouho. A dostat takový dárek? Kdo by řekl ne? ((mimo hlavní hrdinky).
Píšeš dobře! Ale všimla jsem si dvou chybek,jestli můžu upozornit. Možná šlo jen o překlep.
Oproti tomu musím pochválit manikúru a pedikúru, všimla jsem si nešvaru, že v poslední době začínají psát tyto názvy s kroužkem nad u. Nevím, jestli se nezměnila pravidla pravopisu, nebo jde opravdu o chybu. Ale ty je uvádíš správně.
Myslím, že zabrouzdám i do dalších dílů a vůbec že to vezmu od začátku. :-)

3 Beatricia Beatricia | Web | 21. května 2013 v 13:05 | Reagovat

1) Líbí se mi dlouhé díly
2) Dojde naoko k náznaku sblížení
3) Nádherné šaty za 280 tisíc Kč
(v přepočtu) si opravdu nemohla nechat. Je dobře, že budeš mít v románu nečekané zvraty a překvapení. Dobré je ukončit díl vždycky v tom nejlepším, ať jsou čtenáři napnutí.
V posledním sloupci se vloudila stylistická chybička: ...seděli u baru TÁHNOUCÍHO SE ... a ne táhnoucím.
Píšeš velice hezky a máš talent, proto text musí být gramaticky správný. Jsem fakt zvědavá, jako toto celé dopadne... máš teď mnoho rozcestí. Držím palce. ☼☼☼

4 unicorn. unicorn. | Web | 21. května 2013 v 14:46 | Reagovat

byl pěkný :) , akorát b to chtělo trošku kratší :X
no , neumím to posoudit :D :D

5 Kristýna. Kristýna. | Web | 21. května 2013 v 15:15 | Reagovat

Zítra a pozítří máme taky 4 hodiny a v pátek 5 .. takže super :D

6 Rosie. Rosie. | Web | 21. května 2013 v 15:40 | Reagovat

Úžasný blog.. ještě jsem si nic nepřečetla, ale viděla jsem trailer... Chápu tě, taky píšu povídky a hrozně mě to baví... ale neuměla bych si udělat trailer, to obdivuju, že sis to takhle udělala... je to úplně úžasný nápad, a uskutečnění toho všeho je prostě perfektní výsledek... moc se mi tu líbí!!! :-) Šikulko!!! :-) :-)

7 Christen Christen | Web | 21. května 2013 v 16:22 | Reagovat

Děkuji za koment k layoutu..
PS. Ráda čtu povídky, ale mám raději povídky s 1D..

8 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 21. května 2013 v 16:39 | Reagovat

Moc děkuji. :) Mnoho lidí z mého okolí nerozumí, proč se nad tím pozastavuji a jsem ráda, že jsem  našla někoho, kdo to taky dělá. :) Podle mého by nebyla anorexie, ani bulimie, kdyby nebyly vyhublé modelky...
..
Jůůů. :) tvoje povídka se mi moc líbí, hlavně, jak detailně popisuješ, můžu si tak představit konkrétnější situaci. Například to jeho oblečení v posledním odstavci. :)
A k otázkám:
1) Líbil se mi, ale protože mě bolí oči, tak bylo celkem těžké to dočíst.. ale klidně to můžeš nechat takhle dlouhé. :)
2) Řekla bych, že se ti dva sblíží... budou tancovat a tak. :)
3) Nemám asi nic, článek se mi líbil. jen mne užírá ten pocit, že nevím, jak to bude dál. :D

9 Molly Heddy Law Molly Heddy Law | E-mail | Web | 25. května 2013 v 22:53 | Reagovat

Jdu na tvůj blog poprvé a co mi příjde originální je to tvé ''nečteš = nekomentuj'' :D . Dobře, řekla jsem si že si to přečtu ale za 1, je to moc dlouhé a za 2,absolutně nevím o co jde, být tebou píšu na začátek co se stalo minule nebo něco takového :)

10 Kath♥(Horalka) Kath♥(Horalka) | E-mail | Web | 1. června 2013 v 10:43 | Reagovat

1) Díl se mi líbil :) Delší mi nepřijde.
2) Líbačka! :D

11 Peťuš Peťuš | E-mail | Web | 10. srpna 2013 v 9:21 | Reagovat

1. diel sa mi rozhodne páčil a ak budeš dávať ďalšie dlhé diely, vôbec mi to vadiť nebude :) :)
2. netuším, nenapadlo by ma, že by chcela tie šaty vrátiť :D
3. 14000$???? :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama